Forklift ehliyeti Nereden Alınır, Fiyatları Nedir

Forklift ehliyeti Nereden Alınır, Fiyatları Nedir?

Forklift  kaldırma yükleme istifleme iş makinesi olup sanayi ve lojistik depolama sektörlerinde. Kullanım alanları ve işlevleri oldukça geniştir.

Forklift, ağır yükleri çatalları aracılığıyla kaldırmak ve özellikle bir araca ya da rafa yüklemek için kullanılan bir çeşit iş makinasıdır. Forkliftler daha çok paletlerin üzerine yüklü ağırlıkları taşımak, kaldırmak ve istif etmek için kullanılır.

Forklift türü iş makineleri otomabil ya da diğer araçlar gibi herkes kullanamamaktadır. Kullanacak kişinin operatör olması ve forklift operatör belgesi ne sahip olması gerekmektedir.

Forklift ehliyeti operatör belgesi Nedir?

Forklift operatör belgesi;

Dizel, benzin motorlu ve elektrik şarjlı forklift makinelerini (halk arasında teleffuzu biraz zor olduğundan portif, forklif, forlif de denmektedir)  kullanmak için alınması Kanunen zorunlu olan operatörlük belgesine Forklift ehliyeti operatör belgesi denilmektedir.

Forklift kullanmak için operatör ehliyeti Nereden Alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Forklift operatör belgesi vermeye yetki alan İş Makineleri Operatörlük Kursları tarafından verilmektedir.

İş Kanunları ve Yönetmelikleri gereğince Operatör belgesi olmadan Forklift türü iş makinası kullananlar, Sürücü belgesi olmadan araç kullanılması gibi suçlu sayılmaktadır.

Forklift ehliyeti operatör belgesi alacak olanlar için birtakım başvuru şartları aranmaktadır.

Forklift ehliyeti başvuru kayıt şartları şunlardır;

Forklift ehliyeti sahibi olmak isteyenler öncelikle İş Makineleri operatör Kursuna kayıt olmalı.

18 yaşını bitirip 19 yaşından gün alanlar,

Öğrenim Tahsil şartı en az ilkokul mezunu olan bireyler,

Hükümlü olmama şartları

Sürücü olur sağlık koşullarını

Forklift belgesi ehliyeti alacaklar için hükümlü olamama şartı açıklaması; 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddeleri, 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarında belirtilen suçlardan hükümlü olmadığını gösterir adli sicil kaydı.

Sürücü olur sağlık koşullarını taşıyan herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar Forklift ehliyeti alma hakkına sahiptir.

Sürücü olur, sağlık belgesine sahip olması gibi şartlar ön görülmüştür.

Forklift ehliyeti almak isteyenler herhangi bir sürücü belgesine sahip olması da gerekmez. (Taşıt trafiğine kapalı yerlerde belge il kullanılabilir ehliyet G sınıfı olarak işletilmesi şart değildir )

Forklift ehliyeti almak için gerekli evraklar şunlardır;

Forklift kullanmak İçin Gerekli Evraklar

1-Öğrenim belgesi diploma aslı veya öğrenci belgesi

2-2Adet fotoğraf

3-Adli sicil belgesi

4-Sürücü olur sağlık raporu

Forklift ehliyeti Fiyatları

Forklift operatör belgesi fiyatı genellikle bulunduğunuz bölgeye ve şehre göre farklılık göstermektedir.

Her İş makineleri operatörlük kursunun fiyatları Bölgeye ve şartlara göre farklılık gösterebilir. Güncel Forklift Kurs Ücretlerinin içinde eğitim için verilen makine ile yapılan uygulama direksiyon eğitimleri, eğitim materyalleri, sınav yapılan okula ve uygulama eğitim alanına gidiş gelişler kurs ücretinin içinde olup. Forklift ehliyeti eğitimleri için hariçten ücret talep edilmez.

Forklift operatör sertifikası kurs ücreti haricinde olanlar ise;

Yazılı ve uygulama direksiyon sınav ücreti

Sürücü olur sağlık raporu ücreti aday tarafından ödenir.

Forklift kullanma operatör yetki belgesi fiyatları için kursumuzu;

Sabit Kurs Telefonumuz 0212 554 31 31

Gsm hattımız: 0505 697 38 04

Whatsapp Mesaj hattımız: 0505 697 38 05

Telefonlardan arayıp Güncel Forklift operatörlük ehliyeti kurs fiyatları hakkında ve tüm detaylar için bilgi alabilirsiniz.

Şimdi kursumuzu arayın uzman eğitim danışmanı personellerimiz size yardımcı olsun.

Forklift ehliyeti kursunuz nerede? hangi ilçelere yakındır?

Forklift ehliyeti operatör belgesi veren İş makineleri kursumuz İstanbul Avrupa yakasında Güngören İlçesinde hizmet vermektedir. Çevre ilçelerimizden Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Mahmutbey, Güneşli, Arnavutköy, Beylikdüzü, Esenyurt, Hadımköy gibi bölgeler de hizmet verdiğimiz yerler içindedir.

Forklift sözlü sınavı nasıl yapılır; Forklift sözlü sınavı 10 adet sorudan oluşmakta olup 10 sorunun en az altı tanesini bilmeniz gerekir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir