Kanunen Operatörlük Belgesi

Olcay İş Makineleri Kursu İstanbul Avrupa yakasında Forklift ehliyeti Kule vinç ehliyeti Ekskavatör ehliyeti Bekoloder kepçe ehliyeti Mobil vinç ehliyeti tavan vinci belgesi Sepetli vinç ehliyeti Manlift belgesi Milli Eğitimden Yetkili İş makineleri kursu olarak vermekteyiz.

İş makinelerini kullanacak olan kişilerin İş Kanunu gereği alması zorunlu olan belge operatörlük belgesidir.

KANUNEN:

 

OPERATÖR BELGESİ

İş ekipmanını kullanmakla görevli işçilere, bunların kullanımından kaynaklanabilecek riskler ve bunlardan kaçınma yollarını da içeren yeterli eğitim verilecektir.

İş makinelerinin sürücülerinin ve operatörlerinin eğitimleri ve eğitimde başarılı olanların sınav başarı belgeleri Milli Eğitim Bakanlığınca veya Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen kurumlarca verilir. Bu kurumların işleyişine ilişkin usul ve esaslar ile uygulanacak öğretim programları Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenir.

(İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmeliği Madde:11/a, İş Makinelerini Kullanacak Olanlara Verilecek, İş Makineleri Kullanma Sertifikası (Operatörlük Belgesi) İle İlgili Esaslar Madde:1)

İş makinası operatör belgesi olmadan makinayı kullanmak ve kullandırmak kanunen sorumlulukları yerine getirmemek demektir.Mağdur olmamak için operatör belgesiz iş makinelerini kullanmayın kullandırmayın

Kule Vinç Eğitimi ile Sizi Meslek sahibi yapalım , pek çok iş makinaları operatör belgelerini vermekteyiz Vasıfsız eleman olmayın mesleki eğitimlerimizle aranan kalifiye personel olun.

kulevincehliyeti

operator_kursu

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir