Kule Vinç Ehliyeti Fiyatları

Kule vinç Ehliyeti Fiyatları

Kule vinç belgesi sahibi olmak isteyenler; uygulamalı ve teorik dersleri tamamladıktan sonra 3 aşamalı sınava girer. Bu girilen sınavlarda teorik sınavda geçerli notu alan ve uygulama sınavında başarılı olan operatör adayları ise Kule vinç ehliyeti alma hakkına sahip olur.

2020 yılında Kule vinç ehliyet fiyatları 1 Ocak 2020 tarihinde belirlendi. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için kursumuzu arayabilirsiniz.

Kule vinç operatörlük belgesi 2020 ücreti yıl boyunca geçerli olacaktır

Kule vinç Ehliyeti İçin Hemen Başvuru yapabilirsiniz.

Kule vinç ehliyeti almak için:

Sabit Telefon: 0212 554 31 31
Gsm: 0505 697 38 04
Whatsapp: 0505 697 38 05 
Telefonlardan arayabilir veya mesaj gönderebilirsiniz.

2020 yılı Kule vinç Ehliyet Nasıl Alınır?

Kule vinç ehliyeti sahibi olmak isteyen operatör adayları öncelikle İş Makineleri Eğitimi veren Operatörlük Kurslarına kayıt olmalı. 18 yaşından gün alan veya büyük olanlar, en az ilkokul mezunu ya da 2. Kademe öğrenim belgesi olan kişiler, psikolojik ya da bedensel herhangi bir rahatsızlığı olmayan bireyler bay yada bayan belge alma hakkına sahiptir.

•           Öğrenim belgesi Diploma veya Öğrenci belgesi

•           Sağlık Raporu Ehliyet için alınan rapor ile aynı

•           1 Adet biyometrik fotoğraf

•           E – Devlet şifreniz ile kolaylıkla alabileceğiniz sabıka kaydı

Kule vinç belgesi alma işlemleri esnasında yukarıda belirtilen evraklar sizden istenecektir. Kule vinç iş makinesi kullanabilmek istiyorsanız bu ehliyete sahip olmanız şart. Kule vinç operatör belgesi için Sınavlara girmeden önce çıkmış soruları inceleyebilir online deneme testleri çözebilirsiniz.

Kule vinç Ehliyet Sınavı Ne Zaman Yapılır: Sürücü adaylarına Kule vinç ehliyet sınavı ayda bir düzenli olarak yapılıyor. Sınava giriş yapabilmek için ise Kurs bünyesinde teorik ders kurslarını ve uygulama dediğimiz direksiyon kurslarını almanız şart.

Kule vinç Ehliyet Alma Süresi: Genellikle her ay yaklaşık 30 veya 35 gün ara ile sınavlar yapılıyor. Teorik yazılı, uygulama alanında sözlü ve pratik uygulama sınavlarında başarılı olarak ehliyet alma hakkına sahip olan operatör adayları iş makinesi kullanma yetki belgelerini 1 hafta içerisinde alma hakkına sahiptir.

Kule vinç Operatör Ehliyeti Sahibi Olduktan Sonra Bütün İş Makineleri Kullanılabilir Mi?;

İş makinelerinin teknik özellikleri çalışma prensipleri farklıdır ve guruplara ayrılmıştır. Örneğin Kazıma yükleme ve Kaldırma yükleme gibi Ekskavatör kazıma yükleme işlemi işlemlerini yapar aldığı hafriyat yada yükü bir yere boşaltır veya yükler, Kule vinç ise yükü alır ve bir yerden başka bir yere iletir. Bu nedenle iş ve işlemler farklı olduğu için tüm iş makineleri kullanılamaz.

6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununca işveren kişi çalışanlarına eğitim aldırmak zorunda.

Çalışanların eğitimi

MADDE 17 – (1) İşveren, çalışanların iş sağlığı ve güvenliği eğitimlerini almasını sağlar. Bu eğitim özellikle; işe başlamadan önce, çalışma yeri veya iş değişikliğinde, iş ekipmanının değişmesi hâlinde veya yeni teknoloji uygulanması hâlinde verilir. Eğitimler, değişen ve ortaya çıkan yeni risklere uygun olarak yenilenir, gerektiğinde ve düzenli aralıklarla tekrarlanır.

Mesleki eğitimi olmayanlar uğradıkları kazalar konusunda iş yerinde asli kusurlu sayılır. Kule vinç kullanacak olan kişi muhakkak Operatörlük belgesine sahip olmak zorundadır. Belge sahibi olmayanlar işvereni de zor duruma sokar. 2016 yılında başlayan Yeni ehliyetlerde İş makineleri operatörlük belgeleri kod ile belirtilmektedir. Bu iş makinesi ehliyet Kodları ise operatörlük belgesi sınıfına göre değişiklik göstermekte.

Kule vinç Ehliyet Fiyatları 2020;

Öncelikle Kule vinç ehliyeti için Kule vinç kurs fiyatları İl ve İlçeler bazında değişiklik göstermektedir. Operatör Ehliyeti almak için gerekli olan belgeler arasında bulunan sürücü olur sağlık raporu ise sağlık ocaklarında, aile hekimleri tarafından ücretsiz olarak alınır. Aile hekiminiz sağlık raporu vermiyor ise özel hastane ve Kliniklerden 70,00 veya 80.00 TL ücret arasında sürücü olur sağlık raporu ücreti ödeyerek alabilirsiniz.

•           Adli Sicil Sabıka kaydı ise E- devlet internet sitesi veya uygulamasından T.C. kimlik no ve şifreniz ile girilip alınabiliyor. E devlet şifreniz yok ise Adliyeden veya kaymakamlıklardan ücretsiz bir şekilde Sabıka temiz kaydı almanız mümkün.

•           İş makineleri Operatörlük sınavı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından İl veya İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri vasıtası ile yapılıyor. İş makineleri Kule vinç ehliyeti Sınav harcı 01 Ocak 2020 itibari ile 110 TL dir.

•           İş makinaları Operatörlük belgesini ehliyet sürücü belgesine dönüştürmek için yıl boyu geçerli olacak şekilde Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen G sınıfı sürücü belgesi harç ücreti 1254 TL’dir.

•           Bunun yanı sıra G sınıfı ehliyeti kart ücreti kaç para diye merak edenler; Nüfus idaresi Müdürlüğü’ne kart ücreti olarak 200 TL ödeme yapılıyor.

•           Polis teşkilatını güçlendirme vakfına ise hizmet bedeli olarak 37 TL ödeme yapılır.

Yukarıda açıklanan ücretler Operatör belgesini G sınıfı ehliyet olarak işletildiğinde yapılacak masraflardır.

Güncel Kule vinç ehliyeti kurs ücreti için mutlaka kursumuzu aramanız gerekmektedir.

Kule vinç ehliyeti 2020 yılında uygulanacak güncel fiyatları bu şekildedir. Kule vinç Kursu içinde ayrıca bir ücret ödenir.

Kule vinç Operatörlük kursuna kayıt olduktan sonra eğitim sürecini tamamlayıp ve derslere katılım sağlamanız zorunludur.

İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan Teorik, Sözlü ve Uygulama Direksiyon sınavını da başarı ile tamamlayanlar sertifika alamaya hak kazanmış olur operatör belgesini istedikleri zaman G sınıfı ehliyet için Nüfus Müdürlüğünden randevu alıp belirtilen ücreti ödedikten sonra belgenizi karta çevirmeniz mümkün olacaktır.

Kule vinç belgesi eğitimlerimiz uygulama alanımızda birebir verilmektedir.

Yazar: admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir